Záchytný bod (1.díl)

15. dubna 2011 v 17:16 | Crazy-san
Šel jsem ke kostelu zapálit svíčku.Stál oto sice 4 koruny,ale neřešil jsem to.Vešel jsem dovnitř,obalil mě chlad.Když jsou dýchal pusou,byli vidět takový ty obláčky.Šel jsem k podstavci se svýčkami,vzal jednu nezapálenou a přiložil jsem jí k zapálený..Hned chytla,opatrně jsem jí položil mezi ostatní a chvilku se na ně díval.Bylo to..Krásný.Za nic a ani za něco jsem jí nezapaloval-jen tak,prostě jsem chtěl.Pak jsem si všiml jedný holky,věk odhaduji tak 15-stejně jako mně.Červený vlasy do drdolu,ofinu mněla rovnou,těsně nad obočí.Do očí jsem jí bouhžel neviděl,měla je zavřené a otevírala a zavírala pusu,jako kdyby něco říkala..Ale říkala si to jenom v mysli-určitě.Černej kabát se zlatou přeskou-kabát končí pod zadkem,modrý džíny,takový těsnější a modrý tenisky.Odříkala a koukla se na mně-oči mněla modrý..Přez rameno měla bílou tašku.

"Oh,promiň,jetsli jsem tě vyrušila..Jsem už na odchodu."
"Ne,to je dobrý,nevyrušila." Nahodil jsem,pokud možno milý úsměv. "Jsem Anthony-ale Tony stačí."
"Jill."
"...Za koho ses to modlila-smím-li se teda ptát."
"Ah,za nikoho-vlastně za sebe.Brácha mně přemluvil,abych chodila na horolezák..Zrovna jsme se přestěhovali.Ve městě,kde jsme bydleli dřív,taky chodil na horolezák.."
"..Aha..Mně na to přemluvil kamarád.No..Jdešteda na horolezák?" Opět jsme nahodil úsměv.
"Jo,klidně-ráda." Usmála se.

Tak jsme teda vyrazili.Sem tam jsme prohodily několik slov.A pokud je řeč o mně...hnědý vlasy-rozcuchaný-jako vždy-i když trochu..Prostě takový roházený-ale úhledný-podle mně...Světle modrý oči,zelený tryko s krátkejma rukávama a s tmavě zelenejma proužkama.Nakonec černý tepláky a černý tenisky.

Došly jsme k tělocvičně,dveře byli už otevřený,tak jsme vešly.Zahlídl jsem svýho kámoše.Má zrzavý,delší vlasy,oranžový oči..-má totiž kontaktní čočky.Na sobě zelený tryko s krátkym rukávem a tmavě modrý kraťasy.Zeleno-bílý tenisky.

"Čááu,Tadashi!"
"Čau Joshi..." Šel ke mně a obejmul mně,pak zase pustil.
"Bezva,konečně ses rozhoupal sem chodit!A,kdo je tohle?" Kouknul se na tu holku,co byla se mnou.
"Jsem Nana,těší mně." Podala mu ruku,usmívala se při tom.
"Joshi,Tadashio kamarád." Taky se usmál,potřásly si a pustily se.

Odešly jsme se převlíknout.z tašky jsem vyhrabal černý,uvolněnější tryko,s krátkym rukávem a zelený kraťasy.Boty jsem si vyměnil-vzal jsem si tmavě modrý tenisky.Nana si rozpustila vlasy-měla je nad lopatky.Na sebe si vzala bílí tryko s ramínkama a černý tříčtrvťáky.Boty si vyměnila za červený tenisky.Už jsme měly oba na sobě sedáky,takže jsme mohly líst.Problém byl,že lana ještě nevysely,takže jsme musely počkat.Sedli jsme si teda na lavičku,a čekaly.Po pravici seděl Joshi.vypadal znuděně,ale věděl jsem,že se ve vnitř usmívá jako kočka Šklíba a mně s Nanou si přibarvuje do určitého rámečku s růžovou barvou..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snow Fox Snow Fox | Web | 15. dubna 2011 v 17:22 | Reagovat

Bezva začátek pro bezva příběh ;D n.n

2 Lucík tvé SBčko Lucík tvé SBčko | Web | 19. dubna 2011 v 18:04 | Reagovat

Zajímavý. :)

3 Anička číslo dvje Anička číslo dvje | E-mail | Web | 19. dubna 2011 v 18:30 | Reagovat

Až na ty chyby je to nádherné... Kdyžtak: po tečce, čárce či vykřičníku piš radši mezeru, má to pak lepší úpravu. Ale dějově je příběh dokonalý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama